Літньо - оздоровчий період в дитячому садку

2017-06-09

/Files/photogallery/732/20170601_111027.jpg

Фізкультурно – оздоровча робота

під час літньо – оздоровчого періоду

  1. Здійснення комплексу гартувальних заходів із використанням повітря, сонця, води.
  2. Проведення місцевого обливання ніг.
  3. Систематичне провітрювання групового приміщення, підтримання температури повітря + 20 – 22 о С .
  4. Проведення денного сну в умовах доступу свіжого повітря; у добре провітрених спальнях при температурі повітря + 18 – 20 о С . Забезпечення відповідну до віку дітей тривалість денного сну.
  5. Забезпечення оптимальної рухової активності дітей протягом дня.
  6. Дотримання протягом дня повітряного та водного режиму, вимог до одягу і взуття при перебуванні дітей у приміщеннях і на майданчиках.
  7. Організація максимально можливого перебування дітей на свіжому повітрі.

Примітка. Перебування дітей на свіжому повітрі скорочується або виключається за таких несприятливих умов: сильний вітер, температура повітря вище + 35о С у затінку, злива, гроза.

Важливе місце серед заходів, спрямованих на оздоровлення дітей у літній період займає загартування, яке доповнює різні форми роботи з фізичного виховання, підвищує їхню ефективність.

Рекомендованим для масового використання для різних вікових груп є традиційне загартування:

· повітрям (повітряні ванни, прогулянки, сон на свіжому повітрі);

· водою (місцеві і загальні, контрастні обтирання та обливання, умивання, купання, полоскання горла);

· сонцем (сонячні ванни),

яке проводиться відповідно до розроблених принципів, санітарно-гігієнічних норм і педагогічних методик. Поряд з ним можна проводити й інші загартувальні процедури (ходіння босоніж по росяній траві, глині, камінцях, вологому піску, обливання водою тощо), які включаються до системи оздоровлення за призначенням лікаря та згодою батьків з урахуванням індивідуальних показників стану здоров’я і самопочуття дітей.

Під час місцевих водних процедур температуру води потрібно знижувати через кожні 2 дні на 1 о С від + 34 о С до + 22 – 24 о С .

Гартування сонцем у літній період доцільно проводити під час денних прогулянок. Перебування дітей під прямими сонячними променями повинно бути до 1000 години ранку. Його тривалість поступово необхідно збільшувати від 4 – 5 хвилин до 20 хвилин (через кожні 5 днів додаємо по 2 хвилини). Перебувати на майданчику діти повинні у головних уборах.

У дошкільному навчальному закладі необхідно створити умови для організації ходіння дітьми босоніж. Його тривалість розпочинаємо з 2 хвилин і через кожні 5 днів збільшуємо на 3 хвилини.

Практикується проведення масажу стопи ніг спеціальними масажерами: ходьба по килимках з гумовими шипами, по камінцях, «сольових доріжках».

Використовується диференційований підхід до дітей, враховуючи стан здоров’я і характер звикання до впливу води та сонця.
/Files/photogallery/732/IMG_20170601_110243.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 105

Коментарi