ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ ЗАКЛАДУ

- консультативна допомога всім учасникам навчально-виховного процесу;
- проведення просвітницьких лекцій, семінарів, занять з педагогами, батьками, дітьми;
- корекційно-розвиткова робота з дітьми, батьками, педагогами;
- допомога дітям, які мають проблеми в поведінці або які опинилися в складній життєвій ситуації;
- психологічний супровід новоприбулих дітей;
- визначення психологічної готовності дітей 6-річного віку до навчання у школі.

НАПРЯМКИ РОБОТИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Розвиваючі заняття

За допомогою розвиваючих психологічних занять та ігор, психолог допоможе розвинути в дитини різні необхідні навички і якості. Найчастіше розвиваючі психологічні заняття проводяться з групою дітей, тому дитина також вчиться спілкуватися з іншими дітьми, вільно почуватися в колективі.

Психодіагностика

Метою психодіагностики є визначення об'єктивного стану людини, виділення його причини, а також оцінка рівня розвитку тих чи інших психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення і т.д.). Для діагностики дорослих використовують тести. Для дітей теж використовують тести, але особливі – дитячі. Психолог може попросити вашої дитини щось намалювати, пограти з ним в захоплюючу гру – а насправді ж за допомогою цих дій збере необхідні дані. Для цього існує досить велика кількість психодіагностичних засобів та методик.

Корекційно-відновлювальна робота

За наявності у дитини серйозних емоційних або особистісних труднощів може знадобитися спеціально організована психотерапевтична робота. Це можуть бути заняття на зняття тривожності, страхів, на підвищення самооцінки, на зняття агресивних тенденцій. Дитяча психотерапія може знадобитися, якщо дитина пережила сильний стресс. Методи, що застосовуються в дитячій психотерапії, різноманітні. Наприклад, для зовсім маленьких дітей дуже дієвим методом виявляється так звана пісочна терапія. Для дітей старшого віку дуже ефективна буває казкотерапія. Гра, малюнок, казка - всі знайомі і цікаві для дитини предмети і заняття стають в руках психолога потужним засобом допомоги.

Консультування батьків та сімейне консультування

У психологів є така аксіома «Проблеми маленьких дітей - це проблеми батьків». І це насправді так. При уважному дослідженні причини всіх дитячих труднощів перебувають у сімейних проблемах і конфліктах, неадекватності стилю виховання тощо. Тому часто виходить так, що для вирішення проблеми дитини досить батькам самим розібратися в причинах і змінити щось у своїй поведінці. Психолог на консультації допоможе вам побачити себе з боку, об'єктивно оцінити свої методи виховання та надасть нові, більш ефективні інструменти виховання, розповість більше про вікові особливості малюка.

Чому не можна бити дітей


До сих пір значна частина батьків вважають фізичне покарання нормою і мало знають про інші методи виховання, які дозволили б навчити дитину дотримуватися кордону, але і не привчили б її до вседозволеності.

Наслідки побиття дітей батьками можуть бути жахливими і впливати надалі на все життя дитини. У такихдітей починають розвиватися комплекси - провини, неповноцінності, заздрості до інших дітей, у яких хороші батьки, комплекс нелюбимої та небажаної дитини. Далі - тривожний синдром, стрес, невроз. Дитина стає наляканою, смикається, гризе нігті, розчісує шкіру, раптом починається енурез, далі - замикається в собі. Мріє вирости і втекти, помститися.

Тому, щоб змінити ставлення батьків до домашнього насильства, нижче представлена інформація про альтернативні способи виховання.
Кiлькiсть переглядiв: 421

Коментарi